У Харкові пройшла акція на підтримку виборчої реформи.

16 мая 2018, 11:47

Представники відразу декількох партій та рухів вимагали оновлення виборчого законодавства.

«Виборча реформа – запорука якісного оновлення політичної еліти в Україні» - основна теза учасників акції, що за декілька днів до дійства розповсюджувався у соціальній мережі Facebookбільшістю відомих харківських активістів демократичного табору. Формальний організатор заходу, що мало назву «Акція на підтримку виборчої реформи» Олександра Дмитренко – Щукіна, - координатор Громадського руху «Чесно». Участь у заході прийняли як демократичні сили нашого міста ( ВО «Батьківщина», Демократичний Альянс, Самопоміч, Громадянська позиція, Рух нових сил) так і об’єднання громадян більш правого спрямування ( Національний Корпус, ВО «Свобода»).

Децентралізація в Україні у тому вигляді, як вона зараз проводиться, у поєднанні з виборчою системою часів Януковича призведе до фактичної феодалізації країни, бо обрані на місцях голови об’єднаних територіальних громад матимуть більший вплив на політичні та економічні процеси, ніж народні депутати. Це суттєво збільшить спокусу та можливості для регіональної відособленості, що є фундаментом сепаратизму, як на сході так і на заході України - стверджує член партії "Громадянська позиція" Сергій Ряполов

Між діючою зараз змішаною виборчою системою та пропорційною системою з відкритими списками кандидатів у депутати, що має запрацювати у країні після політичної реформи є принципова різниця. Зараз половина складу парламенту обирається за мажоритарною системою. Тобто люди голосують не за якісь ідеї чи ідеали, а за конкретну особу. На задній план відходять політичні сили чи принципи, яких дотримується кандидат. Головне, - він «свій» для виборця. А який вектор модернізації країни та які конкретні реформи обиратимуть такі «сюзерени» це вже інше питання, правда?

Світлини події у фотоальбомі, а її атмосфера у відеосюжеті: 

Поделиться: